Výběr vhodného projektu
Akademie stavebníka

Když si definitivně vyberete, jaký konkrétní projekt svého domu zvolíte, rozhodujete nejen o tom, jak bude vypadat, ale kolik bude stát a jak dlouho bude trvat stavba. Při volbě projektu přemýšlejte realisticky, s ohledem na velikost pozemku, své finanční a časové možnosti, počet obyvatel (momentální i budoucí), plány do budoucna (své i veřejné – například jak bude za pár let vypadat okolní zástavba). Ideálním řešením se zdá být volně stojící dům uprostřed zahrady, se vzdáleností od okolních pozemků více než zákonem stanovené 3,5 metru. Toto řešení poskytuje vysokou kvalitu života a více možností uspořádání místností, ale vyžaduje dostatek místa.

Přemýšlejte, zda budete chtít sklep, jestli chcete parkovat v garáži, jaké příslušenství domu využijete (dílnu, bazén, užitkovou zahradu, dětské hřiště, udírnu, venkovní letní kuchyň apod.) Rozmyslete si počet obytných místností, koupelen s toalet. Zvažte, zda chcete propojit kuchyň s obytnou částí nebo obývací pokoj a kuchyň budou odděleny.

Až teprve po této praktické části plánování přijde na řadu vzhled domu.

designovédomy.cz

Kvalitní a hezké bydlení si může dovolit každý. Proto naše projekty rodinných domů nejsou drahé. A nezáleží na tom, jesti chcete elegantní dům do města nebo jednoduchou dřevostavbu na venkov.Postavit si vlastní dům je jedna z nejzásadnějších a nejzajímavějších věcí v životě člověka. A dobře začít hned od projektu se vždycky vyplatí. Kvalitní bydlení si totiž podle nás může dovolit každý. Proto nejsou naše projekty rodinných domů drahé ani složité, ale funkční a promyšlené. Vycházíme ze svých dlouholetých praktických zkušeností a stále můžeme také vylepšovat díky klientům, kteří přinášejí inspiraci a nové podněty. Prohlédněte si katalog projektů a budete­li si chtít o svých záměrech popovídat s architektem, zavolejte na infolinku 774 745 532. Dobře si vybrat je důležité. A nezáleží na tom, jesti chcete elegantní dům do města nebo jednoduchou dřevostavbu na venkov.


.