Jak postavit levně
Akademie stavebníka

Vyberte si vhodný pozemek ještě předtím, než si koupíte projekt. Vyhnete se tak dodatečným úpravám projektu pro konkrétní lokalitu, orientaci a svažitost pozemku. Pozornost věnujte také jeho půdním a hydrogeologickým poměrům, stejně jako okolní zástavbě a případným omezením plynoucím z územního plánu lokality. Přepracování projektu zbytečně zvyšuje náklady na stavbu.

Investujte pouze do kvalitní projektové dokumentace. To vám potvrdí každý stavebník, který už má dům hotový. Projekt není jen hromada papírů pro stavební úřad, abyste získali povolení ke stavbě domu. Když máte vše důkladně promyšleno a na papíře, vyhnete se dohadům se stavebními firmami a ostatními dodavateli. Také se vám budou lépe získávat srovnatelné cenové nabídky. Pokud byste nechali vše na kreativitě jednotlivých dodavatelů, nikdy nabídky neporovnáte. Rozhodnete-li se pro náš projekt typového domu, získáte kvalitně a detailně vypracovanou dokumentaci, která vám při výstavbě ušetří nemalé starosti.

Včas začněte řešit stavební povolení a s podáním žádosti o povolení stavby či s jejím ohlášením neotálejte. Lhůty pro vyjádření stavebních úřadů se sice výrazně zkrátily, ale každý úředník rozhoduje individuálně a mívá rozdílné požadavky. Včasné získání povolení vám možní pohodlné plánování stavebních prací. Také nezapomeňte rozeslat včas žádosti o vyjádření a souhlasy dotčených organizací. Ne každý má tento proces tak jednoduchý jako Telefónica.

Nejdůležitější krok je volba dodavatele stavby. Tomu by mělo předcházet malé soukromé výběrové řízení a každá firma by měla vypracovat nabídku obsahující kvalitní rozpočet. V rámci doplňkové nabídky můžete ke všem našim projektům získat podrobný položkový rozpočet, který vám bude vodítkem, jako posoudit obdržené nabídky. Pokud s dodavatelem chcete podepsat smlouvu, kterou vám navrhuje dodavatel, nechte si ji překontrolovat právníkem, který má s podobnými smlouvami zkušenosti. Může případně navrhnout a také prosadit změny ve váš prospěch. Stavba domu je složitý proces, při kterém bezpochyby dojde k nějakým sporům mezi vámi a dodavatelem a ve smlouvě nesmí chybět vaše pravomoci, termíny dokončení jednotlivých etap stavby a případné sankce. Dodržením těchto kroků se lze vyhnout nepříjemným dodatečným nákladům.

Zajistěte si nezávislý stavební dozor. Bude vás to sice stát pár tisíc navíc, ale ty se rozhodně vyplatí. Stavební dozor totiž pouze nekontroluje, ale můžete s ním konzultovat veškeré otázky týkající se použitých materiálů a posloupnosti prací. Nenechte se ukonejšit vyprávěním dodavatele, že něco nešlo tak, jak si projektant představoval a nepřistupujte na nechtěné kompromisy. Stavební dozor má zkušenosti s řešením takových problému a umí poradit. V případě potřeby neváhejte kontaktovat projektanta, aby nakreslil vhodné řešení nebo rovnou přijel na stavbu a poradil vám. Tento servis je samozřejmě součástí našich služeb.

designovédomy.cz

Kvalitní a hezké bydlení si může dovolit každý. Proto naše projekty rodinných domů nejsou drahé. A nezáleží na tom, jesti chcete elegantní dům do města nebo jednoduchou dřevostavbu na venkov.Postavit si vlastní dům je jedna z nejzásadnějších a nejzajímavějších věcí v životě člověka. A dobře začít hned od projektu se vždycky vyplatí. Kvalitní bydlení si totiž podle nás může dovolit každý. Proto nejsou naše projekty rodinných domů drahé ani složité, ale funkční a promyšlené. Vycházíme ze svých dlouholetých praktických zkušeností a stále můžeme také vylepšovat díky klientům, kteří přinášejí inspiraci a nové podněty. Prohlédněte si katalog projektů a budete­li si chtít o svých záměrech popovídat s architektem, zavolejte na infolinku 774 745 532. Dobře si vybrat je důležité. A nezáleží na tom, jesti chcete elegantní dům do města nebo jednoduchou dřevostavbu na venkov.


.