Financování stavby
Akademie stavebníka

Stavba domu je velký projekt. Už při koupi pozemku je dobré předem zvážit možnosti financování. Většina stavebníků využívá hypotečního úvěru. Pokud kupujete pozemek, počítejte při rozvaze o finančních možnostech i s jeho cenou. Momentálně je nabídka hypoték nepřeberná, banky stojí o každého klienta a úroky jsou velmi nízko. V takovém případě je lepší si na stavbu domu půjčit a případnou rezervu si nechat na zařízení nebo na projekt domu.

Pokud se rozhodnete si půjčit, nejdůležitější radou je oslovit co nejvíce finančních institucí a nebát se vyjednávat. Konkurence na trhu je obrovská, což tlačí úrokové sazby dolů. Pro získání hypotéky jsou rozhodujícími kritérii schopnost splácet a schopnost ručení nemovitostí.

Český bankovní trh se rychle vyvíjí, rozhodně počítejte s refinancováním hypotékyv budoucnu. Nebojte se kratší fixace. Banka sama vám úroky na konci fixace zvýší pouze v nejnutnějším případě, protože si bude moc dobře vědoma, že vy v té chvíli máte možnost poptat se i v jiných bankách.

Refinancování v budoucnu budete mít rozhodně jednodušší, pokud bude mít vaše zástava (rodinný dům) větší hodnotu, než kolik jste do ní investovali. Částka, kterou si pak budete potřebovat půjčit, nebude dosahovat původní výše (např. 85 % hodnoty domu), ale bude nižší a vaše vyjednávací pozice pak bude opět jistější. I proto si myslíme, že by se měly stavět kvalitní a nadčasové stavby, jejichž hodnota poroste. A takové jsou naše projekty rodinných domů.

designovédomy.cz

Kvalitní a hezké bydlení si může dovolit každý. Proto naše projekty rodinných domů nejsou drahé. A nezáleží na tom, jesti chcete elegantní dům do města nebo jednoduchou dřevostavbu na venkov.Postavit si vlastní dům je jedna z nejzásadnějších a nejzajímavějších věcí v životě člověka. A dobře začít hned od projektu se vždycky vyplatí. Kvalitní bydlení si totiž podle nás může dovolit každý. Proto nejsou naše projekty rodinných domů drahé ani složité, ale funkční a promyšlené. Vycházíme ze svých dlouholetých praktických zkušeností a stále můžeme také vylepšovat díky klientům, kteří přinášejí inspiraci a nové podněty. Prohlédněte si katalog projektů a budete­li si chtít o svých záměrech popovídat s architektem, zavolejte na infolinku 774 745 532. Dobře si vybrat je důležité. A nezáleží na tom, jesti chcete elegantní dům do města nebo jednoduchou dřevostavbu na venkov.


.